Az osztott levegő-víz hőszivattyú integrált HMV tartállyal hasonló az osztott rendszerű levegő-víz hőszivattyúhoz, annyi különbséggel, hogy a beltéri egység az egyben a háztartási melegvíz tartály is. Az osztott rendszerű hőszivattyú nagyobb beruházási költséggel jár, mint a monoblokk hőszivattyú, viszont kisebb lesz ebben az esetben a fűtési rendszer hővesztesége, így még hatékonyabban tud üzemelni a rendszerünk. A beltéri egységbe integrált HMV tartály a beltéri egység méretét jelentősen megnöveli, azonban a modern kivitelezés miatt esztétikus a megjelenése. Méretezés tekintetében mindenféleképpen figyelembe kell venni, hogy a gép bizonyos időközönként ki fog állni HMV-t készíteni, ami akár komolyabb hanghatással is járhat és akkor éppen nem készít fűtési melegvizet, valamint nem csak a fűtési szezonban fog működni a gép, hanem a többi évszakban is, aminek a hanghatására fel kell készülni. Ezen felül ezen berendezések jóval drágábbak, mint a sima osztott társaik. Ezen a ponton kell mérlegelni, hogy megéri-e nekünk a többletköltséget azzal szemben, hogy a meglévő kazán készíti a melegvizet vagy villanybojler.
Tájékozódj hőszivattyú telepítéssel, a hőszivattyú működésével és egyéb fontos kérdésekkel kapcsolatban blogbejegyzéseinkben.
A Fujitsu Klímákat gyártó Fujitsu-General Ltd. 1985-ben alakult, de a cég története sokkal korábban, már 1936-ban kezdődött, ekkor alapították elődjét a Yaou Shoten Ltd-e, amely háztartási elektronikai berendezések gyártásával foglalkozott, innen lehet ismerős a márka. 1955-ben felépült a Kawasakiban található gyár, a cég új nevet kapott, és már Yaou Denki Ltd. néven került bevezetésre a Tokiói Tőzsdére. Az egyik legfontosabb mérföldkő a cég életében 1971-ben következett be, amikor bemutatták a mai klímák elődjét, az egyszerűen szerelhető „min min” kazettás klímaberendezést. Ezt követően indult a közel-keleti és afrikai értékesítési hálózat kiépítése és megkezdődött a termékek exportja.